Her kan du købe din næste Fur øl

Forhandlere

Kontakt os

Lad os finde din nærmeste Fur forhandler

Vores øl kan købes i en lang række cafeer, restauranter, kroer, specialvarebutikker og dagligvarebutikker over hele landet. Vi hjælper gerne med at finde en forhandler tæt på dig, så du kan få en god Fur øl til mad eller hygge. Mange af vores kunder - især specialbutikkerne og deciderede webshops sælger vores øl på nettet, så det er også muligt.

Jylland/Fyn
Per Kristensen
2174 2504
pk@furbryghus.dk

Sjælland
Erik Hestbæk
2921 8784
eh@furbryghus.dk

Hvis det sted, hvor du normalt køber dine øl ikke har Fur øl, så må du meget gerne kontakte salgsansvarlig Per Kristensen på pk@furbryghus.dk eller 21742504.

Nedenstående forhandler/serverer vores FUR øl. Vi har svært ved at synliggøre, hvilke(t) varianter/sortiment den enkelte restaurant/forretning har. Der er også tale om restauranter der har sæson åbent.

Vi har følgende lokale forhandlere/restauranter i Salling/Fur

Daglibrugsen, Breum tlf. 97576222

Daglibrugsen, Durup tlf. 97592017

Fur Camping, Fur tlf. 97593333

Det Gamle Bageri, Fur

Fur Færgekro, Fur tlf. 97593002

Koldkildegaard, Fur tlf. 41119838

Cafe På Herrens Mark, Fur tlf. 51606450

Skuret på havnen, Fur tlf. 97593413

Fursund Turistinformation, Fur tlf. 97593063

Cirkeline, Fur tlf. 96874487

Daglibrugsen, Fur tlf. 97593003

Salling Camping, Junget

Hotel Pinenhus, Glyngøre tlf.  97731899

SuperBrugsen, Glyngøre tlf. 97731211

Spar, Jebjerg tlf. 97574376

Daglibrugsen, Lihme tlf. 97560008

SuperBrugsen, Roslev tlf. 97571711

Daglibrugsen, Rødding tlf. 97561010

Daglibrugsen, Selde tlf. 97596004

Let Køb, Thise tlf. 97578035

Vi har følgende forhandlere/restauranter i Nordjylland

Restaurant Tannishus, Tversted tlf. 21791959

Kunstcafeen, Blokhus tlf. 70231751

Rene's Vin & Grønttorv, Fjerritslev tlf. 97213338

2TAKT CAFE & BRASSERIE, Frederikshavn tlf. 98408090

Restaurant Møllehuset, Frederikshavn  tlf. 98434400

Vinspecialisten, Frederikshavn, tlf. 60244721

Center Kiosken, Farsø tlf. 98633722

Skjold Burne/Hjørring Vin & Tobak, Hjørring tlf. 98921003

Meny Hjørring, Hjørring tlf. 96241241

SPAR Klitmøller

Thisted Frø, Thisted.

Thy Specialhandel, Hurup Thy tlf. 28190923

Thy Specialhandel, Thisted. Tlf. 28190923

Din Vinbutik Hobro tlf. 31310720

Bladcentralen Års. tlf. 98621164

Hvalpsund Færgekro, Hvalpsund tlf. 98638600

Kesses Hus,  Klitmøller tlf. 61693816

Storhaven, Læsø tlf. 24276667

Spar Østerby, Læsø tlf. 31221565

Kanalfogedens Køkken, Løgstør tlf. 98671139

Fru Kronborg, Løgstør tlf. 40425953

SuperBrugsen Ø. Jølby.

Skjold Burne Prebens Vinhandel, Nykøbing M tlf. 97720030

Sallingsund Færgekro, Nykøbing M tlf. 97720088

Morsø Turistbureau, Nykøbing M tlf. 97720488

Løvbjerg Nykøbing M, Nykøbing M tlf. 97724577

Cafe Holmen, Nykøbing M tlf. 97723100

Næsbydale Badehotel, Ranum tlf. 24949342

Glenholm Vingård, Ranum tlf. 98676966

Glimmensgaard, Høvejen 109 A, Nørresundby

Agger Surf & Events, Agger tlf. 20357652

Blomsterpigen, Nibe

Meny, H.C. Ørstedsvej, Frederikshavn

Erling Christensen Møbler, Bindslev

Tørst Cocktailbar, Skagen tlf. 26226428 - sæson åben,

Jacob's Cafe, Skagen tlf. 98441690

Rebildhus, Skørping tlf. 98391200

Krastrup Søgaard Gårdbutik, Skørping tlf. 98339121

Restaurant TOPHUSET, Støvring tlf. 98392716

Bisgaard Vinhandel, Støvring tlf. 98390919

Torvets Kaffe & Chokolade, Sæby tlf. 98469900

Skjold Burne, Dronninglund

Meny Vorupør, Thisted tlf. 97938022

Svanenet, Thisted tlf. 50402250

Vin-Gaven, Vodskov tlf. 20745510

Hotel Havbadet, Vorupør tlf. 49402050

MUMS, Ålborg SØ tlf. 98125017

Salling, Ålborg tlf. 98160000

Skjold Burne Ålborg,  (SNAPS) tlf. 98120317

Vestre Baadlaug, Ålborg tlf. 98138548

Den Bette Kro, Ålborg tlf. 98102523

Restaurationsskibet Prinsesse Juliane, Ålborg

Plantorama, Aalborg tlf. 88538853

Kompas Hotel, Ålborg tlf. 98121900

Meny Skalborg, Ålborg SV tlf. 96346400

Super Kiosken, Ålestrup tlf. 98641452

Vi har følgende forhandlere/restauranter i Østjylland

Blomster Hos Westergaard, Bjerringbro tlf. 86684435

Slagter John, Bjerringbro

Dahls Vinhandel, Viborg

Alliance Vin, Viborg tlf. 86613532

Egeris Vin, Fredericia tlf. 97513632

Purhus Kro, Fårup tlf. 86452855

Malling Bjørn,  Thorsø

Butik Aroma, Galten tlf. 86761155

Hotel Gjerrild Kro, Grenå tlf. 86384020

Kålhøgen Take Away, Højbjerg tlf. 29724662

Skjold Burne Hadsten, Hadsten tlf. 86982100

Kollerup Møllekro, Hadsten tlf. 86914150

Voldby Købmandsgård, Hammel tlf. 86962018

Dragsholm Vine, Hedensted tlf. 75891161

Bravos Brugskunst, Holmebyvej 22, Højbjerg

Butik Living4You, Hinnerup tlf. 60194419

Mamilla, Horsens tlf. 60132025

Vinspecialisten Kjellerup,  tlf. 86889100

Creative Look, Sejs. Tlf. 21402846

Kvickly Odder, Odder tlf. 87802800

Odder Park Hotel, Odder tlf. 86544744

August Frandsens Eftf., Randers tlf. 86421622

Plantorama, Randers tlf. 88538853

Kvickly Ry, Ry tlf. 87882600

Meny Rønde, Rønde tlf. 86371544

Illeruplund, Skanderborg tlf. 86511414

Christianmindes Plantecenter, Skanderborg.

Lading Mejeri, Sabro tlf. 86948003

Æblet og Gåsen, Jægergaardsgade Århus

Plantorama Tilst og Egå.

Salling Århus, 87786000

Sabro Kro, Sabro tlf. 86918922

Vinspecialisten Silkeborg, Silkeborg tlf. 86828941

Restaurant Ålekroen, Sejs tlf. 86896033

Bredballe Blomster, Vejle tlf. 75816867

Meny, Langenæs Århus. tlf. 86140333

Hasle Blomster, Århus N tlf. 86151033

Aarhus Vinhandel, M.P. Bruunsgade 39, tlf. 40370888

Restaurant Mundhæld, Vestergade Århus

Vi har følgende forhandlere/restauranter i Midtjylland

Spar,  Haderup tlf. 97452019

Super Brugsen, Sunds tlf. 96292600

Uhrskov Vinhandel, Herning tlf. 97120445

Øster Skovgård, Snejbjerg

Midtjysk Gartnerhal, 7400 Herning

Fox and Hounds, Herning tlf. 97216966

Hotel Eyde, Herning tlf. 97221800

Meny Kibæk 97191033

Over Kælderen, Brande tlf. 97180586

Kælder Vin, Give. tlf. 22239912

Restaurant Brdr. Price, Herning

Dolphin Hotel, Herning tlf. 97221522

DGI Huset, Herning tlf. 96267400

Buketten, Ikast, tlf. 93403003

Bryggeriet, Skive tlf. 97525250

Potten,  Skive tlf. 97520430

Vest Vin, Skive

Strøgets Vinhandel, Skive tlf. 97520310

Søgaards Vinhus, Skive tlf. 97520486

Hovmøllers Blomster, Skive tlf. 97522211

Vild med Vin, Havnen Skive

Kvickly, Skive tlf. 96144200

Helles Blomster, Viborgvej, Skive tlf. 97512939

Hotel Strandtangen, Skive tlf. 96760800

Restaurant Ballast, Skive

Hotel Skivehus, Skive tlf. 97521144

Hereford Beefstouw, Skive tlf. 97525325

Pedersborg Vin, Hindborg, Skive tlf. 97531079

RedOffice Konpap, Skive tlf. 69607100

Best By Henriette, Stoholm tlf. 28905617

Bisgaard Vin Overlund, Viborg tlf. 86690919

Meny Fabriksvej, Viborg tlf. 87275653

Thrysøe Lys, The, Gaver, Viborg tlf. 86690305

Dagli Brugsen Løgstrup.

Plantorama Viborg

Golf Hotel, Viborg tlf. 86610222

Cafe Morville, Viborg tlf. 86602211

Spar Hvidbjerg, Thyholm

Design- & Handelshuset, Videbæk tlf. 20998145

Vi har følgende forhandlere/restauranter i Sydjylland

Smagsgalleriet, Ansager tlf. 75297060

Agerskov Kro og Hotel, Agerskov tlf. 74833228

Thorkilds vin, Vejen tlf. 75360219

Vinspecialisten, Billund tlf. 51777190

Hotel/Butik Refborg, Billund tlf. 75332633

Vinspecialisten Byens Vinhandel, Esbjerg tlf. 40161366

Ingers Ost og Vin, Esbjerg tlf. 30663635

Cafe Ras Torvet, Haderslev tlf. 74522824

TSV Innovation, Løsning 77776406

Plantorama Horsens

Meny Galgebjergbakken/Domhusgade, Kolding

Vinspecialisten, Fredericia tlf. 21217339

Osteboden Rødekro, Rødekro tlf. 74662514

Klithus Mandø, Ribe tlf. 75445107

Wohlenberg Vinhandel Sønderborg tlf. 74421708

Whisky.dk - netbutik fører vores snapse.

Cafe Kjukken, Sønderborg tlf. 27841609

Hodde Kro, Tistrup tlf. 75299311

Stenhuset, Rømø

Kloster Cafeen, Tønder tlf. 73724104

Pernilles Blomster, Tønder tlf. 53303371

Kong Christian Den X, Tønder tlf. 74722251

Vi har følgende forhandlere/restauranter i Vestjylland

VildMedVin, WEB SHOP Holstebro tlf. 77342164

Fox and Hounds, Holstebro tlf. 96100973

Restaurant Værftet, Struer tlf. 29600360

Meny, Holstebro tlf 97428111

Cafe Cooks, Holstebro tlf. 97404749

Rådhuskælderen, Holstebro tlf. 9741434

Kvickly, Holstebro tlf. 96107800

Centerkiosken Nørreportcentret, Holstebro tlf. 97410344

Hvide Sande Røgeri, Hvide Sande tlf. 97311899

Gartneriet  Lemvig, Lemvig tlf. 97811903

Hotel Lidenlund, Lemvig tlf. 97820200

Cafe Columbus, Lemvig  tlf. 97820070

Hotel Nørre Vinkel, Lemvig tlf. 97822211

Vinspecialisten Lemvig, tlf. 97820602

Hotel Fjordgaarden, Ringkøbing tlf. 97321400

Meny, Søndervig

Sevel Kro, Sevel tlf. 97448011

Min Købmand, Sevel tlf. 97448036

Lene's Blomster, Skjern tlf. 97366066

Hotel Skjern, Skjern tlf. 97351311

Kurbad Limfjorden, Struer tlf. 71992565

Larsen II, Struer tlf. 22495546

Vin & Kunst, Struer tlf. 96840810

Meny Struer, Struer tlf. 97850299

Løvbjerg, Struer

Seaside Living, Thyborøn tlf. 97831244

Spar,  Thyborøn tlf. 97831980

Fjand Gårdbutik, Ulfborg tlf. 97496460

ServiceRingen, Vinderup tlf. 97441710

SuperBrugsen, Vinderup tlf. 97441422

Pavillionen Handbjerg Marina, Vinderup tlf. 23933100

SPAR Ørnhøj, Ørnhøj tlf. 97386008

Vi har følgende forhandlere på Fyn

Kvickly, Middelfart tlf.  64410140

Osteboden, Nyborg tlf. 65314580

Eventyr Vin, Odense N tlf.  27850880

Meny, Odense SV tlf.  66175066

Cavithe, Odense C tlf. 51169063

Dalum Blomster, Odense SV tlf. 23425054

Vi har følgende forhandlere/restauranter på Sjælland/Storkøbenhavn

Craft Makers Collective - Netshop

Kvickly, Allerød tlf. 48172085

Meny Allerød, tlf 48141748

Plantorama, Amager, Hørsholm, Hillerød tlf. 88538853

Sæsonvine, Ballerup tlf. 50917772

Meny Borups Alle, Frederiksberg tlf. 38885454

Frodes, Farum Tlf. 48410000

Greve Vinkompagni ApS, Greve tlf. 24927788

Meny Himmelev, Himmelev tlf 46364232

Holger Frederiksens eftf. Charlottenlund, tlf. 39640710

Meny Dalgaard, Hørsholm tlf. 45860122

Bolettes Gæstebud, Humlebæk tlf. 49194500

Blomsterværkstedet, Høng tlf. 22450064

Marie A, Kirke Hyllinge tlf: 51727787

Eriksens Vinhandel, Holbæk tlf. 59432567

Meny Holbæk, Holbæk tlf. 59431740

Solstrålen Blomster & Gaver, Hvalsø tlf. 46408851

SuperBrugsen Fensmark, Holmegaard tlf. 55546010

Caspiers , Caféen, Haslev Tlf 41 78 47 77

Alkoholfri Butik, Vordingborg, tlf 50523151

Sweet Image, Helsingør tlf. 72441187

Super Brugsen, Fredensborg tlf. 48481900

Coop Kvickly, Værløse tlf. 44345500

Brdr. Price Restaurant Rosenborggade.

Meny Hellerup, Hellerup tlf. 39451100

Foreningen Gallery ArtTour, Hillerød tlf. 27201865

WIKA Supermarked Køge A/S, Køge tlf. 56653456

SuperBrugsen, Højby

Meny Østerfælled, København Ø tlf. 35438400

Vinhuset Maribo, Maribo tlf. 54780290

Meny Nærum, Nørum tlf. 45585900

Hos Lone, Langetoften, Lejre tlf. 24488346

Chr. VI Overdrevskro, Ringsted tlf. 57528912

Holte Vinlager, Roskilde tlf. 46363378

Slagter Thomsen, Slagelse tlf. 58520351

Meny Taastrup, Taastrup tlf. 43324000

Bybjergaard tlf. 20164675

Specialiteten, Hillerød tlf. 29249392

Restaurant Gilleleje tlf. 26820146

Vinbyen tlf. 31205885

Gertruds-Hus,  Frederikssund tlf. 50951824

Cafe Langebro tlf. 32958591

Restaurant Tivolihallen tlf. 33110160

Slotskælderen tlf. 33111537

Huset med Det Grønne Træ tlf. 33128786-1

Restaurant Amalie tlf. 33128810

Restaurant Lumskebugten, tlf. 33156029

Restaurant Skovhus, tlf. 70225718

Inco Glostrup, Engros

Esthers Spisehus, Hellerup tlf. 39621360

Ambassaden og Konsulatet tlf. 39628803

Hereford Steakhouse Tåstrup. tlf. 43520039

SJ Wine, tlf. 44977785

Holte Vinlager, Roskilde tlf. 46363378

Sønderby Kro tlf. 47520133

Ganløse Kro, tlf. 48183001

Ostedelikatessen, Søborg tlf. 39561582

Grønland 

Kop og Kande, Nuuk +299 31 25 25

Hertil kommer alle COOP Butikker i DK. Nogle har et større udvalg, og andre har det faste sortiment i udvalgte Kvickly og Superbrugser, Vulcano Classic, og FUR ALKOHOL FRI PALE ALE. I øvrige Fakta og Superbrugser og Kvickly findes vores Cascade variant.

Alle kæder i Coop har, i forbindelse med jul og påske et udvalg af Vulcano Påske/Julebryg, Alk.fri JULE/PÅSKE Ale, Påske/Jule Ale.

 

    Din kurv
    Din kurv er tomTilbage til shoppen
      Beregn forsendelse
      Anvend rabatkode